fish_ua: (Default)
[personal profile] fish_ua
Повернула собі трошки самоповаги - провела вихідні у Києві. Працювала черговою на інфоцентрі (перед тим ще збирала сміття, але то недовга праця, там на диво чисто).

Дізналася, що межа моєї працездатності - рівно 35 годин. Думаєте, я молодець? А ніхріна. Дівчинка, яка трудилася поряд, так само без перерви на сон, в останні 7 годин була здатна на розв"язок двоходових задач типу: людина А має дрова, значить треба видзвонити людину Б, яка має машину. А я вже була годна тільки на прості автоматичні задачі.


До моїх задач входило всяке дрібне: прийняти заяви, показати людині, де намет якогось міста, спрямувати до юриста, до медиків, до складу, записати на чергу в лазню, записати у волонтери, прийняти заявку на волонтерів, видзвонити записаних і спрямувати їх туди, де їхні руки потрібні.
Галя сказала, що в Києві я поверну собі віру в людей. Насправді я опинилася в тій точці, де її радше можна було втратити. Бо саме повз мене проходили:
- екзальтовані дідусі, які погрожували особисто залізти на Йолку, бо портрет Тимошенко відірвався з одного кутка, а це наруга, безчестя і іноземці ж фотають!
- божевільні, яким "невидимий голос" сказав, шо треба зробити для порятунку людства.
- поети, які вчора написали вірш, просяться на сцену і обурені, що їх досі не викликали виступати - бо ж саме це порятує людство.
- гопніки, які з гигиканням вимагають, щоб їх записали у нічну варту.
- тітоньки й дядечки, яким треба зустрітися з "самим главним" і негайно, а то вони повернуться додому і знеславлять Майдан, бо ми тут сидимо, як райком партії і нам байдуже до простих людей.
- безліч людей, які приїхали автобусами за кошт невідомо кого і тепер хочуть грошей на зворотній квиток (і на жаль, то були не тільки антимайданівці. Людоньки, ви молодці і герої, якщо їдете туди, але не будьте інфантильні, там ні з ким не будуть носитися, як із немовлям.)
- охайні хлопчики, які не бажають спати "серед бозна-якого народу" на карематах, а вимагають поселити їх на квартирі і поближче до центру.
- жіночки з поближніх квартир, яким заважає шум.
- дядечки й тіточки, які хочуть, аби їм дали посвідчення, що вони були на Майдані, але - у волонтери? на кухню? працювати? нєєєє, нам би посвідчення...
- картину, коли охоронець телефонує: "негайно затримати на території Майдану всякого в білому халаті і в медичній касці, обшукати, якщо знайдете в нього інсулін..."

Але також повз мене проходили:
- виснажені чоловіки, які приходили після світанку, отримували свій папірець на маленький клаптик простору і каремат і йшли трохи поспати після нічної варти на барикадах.
- 13-річні хлопчики, які хотіли бути волонтерами. І не лізли по-дитячому в романтику "запишіть у нічну варту", а тверезо просили якогось діла.
- волонтери, які реагували на дзвінки в будь-який час дня і ночі і приходили, куди треба - на польову кухню, до медиків, в тепло, в холод.
- люди, які ділилися, чим могли і просто мовчки йшли, не чекаючи захоплень і подяк.
І це в дні апатії і спаду активності. І їх було стільки, що віра в людство не втрачена.

А, ще... нещодавно пробігала схема, хтось із френдів радів, що Запоріжжя в переліку міст, які найактивніше підтримують Майдан. Так от. Кіровоградських наметів там два. Франківських - трохи менше десяти. Є цілий намет від маленького Єнакієво. А Запоріжжя квартирується навпіл із Нікополем в одному.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

April 2014

S M T W T F S
  123 45
6 7 8 910 1112
1314 1516171819
20212223242526
27282930   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 08:12 am
Powered by Dreamwidth Studios