fish_ua: (uamusic)
[personal profile] fish_ua
Фестиваль – це майже завжди щось велике, шумне, з вогнями, і рекламними щитами, і пароплавами, і великими екранами, і мегаватами, і журналістами, і пивом, і рокерами, і реперами, і байкерами, і вахтерками, і феєрверками..., ...і чоловічками-з-моторчиками, і чоловічками-з-гальмами, і бандуристами, і художниками, і поляками, і вертепом-з-діяспори, і кабаретою-з-парижу, і французами-із-грузії, і гуцулами-із-чехії, і мертвими півнями, і живими півнями, і ненародженими півнями, і Небораком, і дітьми, і Кауфманом, і акторами, і тим-хто-хоче-передати-привіт-мамі, і, звісно, всіма тими, кого перелічити просто неможливо, але які запросто вміщаються у внутрішньому дворику ратуші, то складаючись, неначе картонна дитяча абетка, то являючи одне по однім свої образи, немов колода карт або портативний телевізор «Юпітєр».
Якщо повикреслювати з переліку усе, чого насправді на фестивалі «Флюгери Львова» не було, але про які я вдало прибрехала, лишиться відсотків вісімдесят. І ще щось додасться. У просторі це зайняло, як вже було сказано, кілька квадратних метрів внутрішнього двору львівської ратуші. В часі – два дні. В людино-одиницях – дюжина гуртів і один театр. Досить компактно і з непоганим коефіцієнтом корисної дії.
Чому дивувалися самі:
Сучасний Ворон – а) темпові, який узяли несподівано для себе і б) політкоректності львів’ян, які чомусь чемно проігнорували заклики до політичної реформи. Найпевніше, просто замислилися, яку ж це політреформу мали на увазі Ворони? Чи ту, що пропонував Леонід Данилович, чи ту, що пропонував Мороз, чи вже якусь інакшу?
Ойра – своїй ролі «чотирьох Ярок» (за висловлюванням поважної Мами, пані Галини, яка стерегла Надольського, щоб си ніде не подів, бо мав ще з Плачами нині же грати). Отже, одна Ярка = чотирьом харків’янкам – і плюс витягти з Парагваю Футорського – от вам і старий добрий Мертвий Півень.
Сам Мертвий Півень – а) присутності і конкурентоспроможності живого півня, який спровокував ціле паломництво журналістів, що бажали сфотографуватися, поцікавитися творчими планами, взяти інтерв’ю; б) придуркам з першого ряду, які у перервах між піснями чомусь скандували: «Kle-pi-sko, Kle-pi-sko!»
Чим дивували:
Сучасний Ворон – очманілим другим диханням. Оте саме маля зі скрипкою, яке щойно скаржилося, що йому рук не підняти після першої в своїм житті сорокахвилинної гри, під час джем-сейшену не опускало смичка й на мить, нестямно імпровізувало, а під кінець ще й намагалося читати полякам Гайдамаків.
Гуррт Мандрівних Дяків Вертеп: а) привітанням. Дяки з Дніпропетровську чомусь привітали з «професійним святом міста» спершу гостей Львова, а тоді вже й самих львів’ян. «Прошу до оселі, дорогий друже Карлсоне! ...ну і ти, Малий, теж заходь»; б) солідністю. За останні кілька років Вертеп зріс, набрав упевненості й вагомості, записав два кліпи, зменшив кількість використаних екзотичних інструментів на користь гармонічному звучанню, тричі перехворів свинкою, скарлатиною, Гайдамаками, Депешмодами, Раммштайном, зірковою хворобою, анорексією і булімією. Все це не могло не позначитися на якості звучання.
Мертвий Півень – звісно, вигадкою почати концерт о дев’ятій ранку. То було алюзією на старі добрі часи, коли Півні звикле будили львівян зраночку по радіо. Але все одно не лізе ні в які рамки, бо то хіба самий дохлий півень прокинеться о такій пізній порі. Перформанс треба було сміло починати о четвертій рана, львів’яни б усе одно прийшли, вони такі. От тільки Чайці було б трудно: чайка – не півень, йому і о дев’ятій було зарано.
Ойра – багатогранністю. Про цей дівчачий вокальний квартет не можна сказати, що вони грають в якомусь певному стилі, співати вони навчені, як видно, у серйозних класах, а тому вміють все. Їм сказали, що буде джаз-фолк-рок фестиваль, вони й привезли програму із трьох відділень. Де взяли, там поклали. Написано рок – узяли гітарку, написано фолк – завібрували голосами бабусь-автенок із фонду етнографічних експедицій.
Klepisko: а) найрізноманітнішим фолком: не тільки польським, але й південно-американським, жидівським, а особливо – французьким, підозріло подібним до грузинської лезгинки; б) найекзотичнішими інструментами із найекзотичішим звучанням: то химерна дудка з однією струною на згині, яка бемкала, немов якийсь тулумбас, то здоровезний видовбаний кривий стовбур, сопілочка у півцентнера вагою, яка чомусь видавала звуки, подібні до дримби. Менше з тим, Klepisko – просто дивували.
І то було далеко не все, про що варто розказати, але на жаль, ми маємо всього чотири ока і потяг за квадранс п’ята, а через те все, що стосується фолк-проектів Бай і У Неділю Рано, а також і вечірніх джазістів (C&K Vocal, Сьомий Звук, Dzyga Jazz Quintet), ми вам не розкажемо. Лишень за «Tolhaje» знаємо майже напевне, що це жива напівлегенда, яка нинішнього вигляду («elementy artrocka, freejazzu i muzyki drum’n’bass») зазнала після приєднання до польських засновників підкріплення з музик Підкарпаття, зокрема і виняткової вокалістки Марисі Юрчишин. І що саме джаз, польський, український, в дійсності який завгодно, менше за все потребує розмов про себе, як явище вічно прекрасне і максимально актуальне просто в момент виконання :). Оскільки рецепт напрошується сам собою, нам залишається лише своєчасно нагадати вам, в якому місті й під чиї сурми прокинутися наступного разу. Сурми, ясна річ, будуть наші.
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

April 2014

S M T W T F S
  12345
678910 1112
1314 1516171819
20212223242526
27282930   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 25th, 2025 08:23 am
Powered by Dreamwidth Studios