fish_ua: (Default)
[personal profile] fish_ua
Ходила на Перлини Сезону. Правильно я зробила, що покинула писати про музику. Не те що ніц нового, просто капець, унилоє говно. Навіть минулого разу, позаторік було якось цікавіше.

Якось фестивалі переформатувалися з тих часів. З"явилася система роз"їздів по фестивалях по всій країні, раніше нарід якось бавився у своєму місті, а по чужих їздили тільки журналісти. Тепер тільки дай відмашку: на Мазепу хто їде? На Шешори? На Махнофест? Вся стрічка гуде. Стало більше таких фестів, де нарід бавиться, де всіх розважають вже більш-менш знані запрошені гурти і менше суто конкурсних, де відкриваєш для себе щось свіженьке. Ну от Дубно ще й досі в такому форматі залишається. А загалом фестивалі стали більше для слухачів, ніж для гуртів. Відчуття таке, що для музикантів трамвайчик вже от-от рушить. Молодшим доведеться невідомо як довго чекати наступного. А може вже рушив? І не визначиш, бо за останній рік крім отої кумедної пари тележурналістів достойного свіжака так і не трапилося на очі.

Date: 2008-07-21 09:32 am (UTC)
From: [identity profile] oles-barlig.livejournal.com
мені цікаво, це правда, що тепер відбір виконавців туди набагато жорсткіший і так як раніше на цей фест вже не потрапити?

Date: 2008-07-21 09:42 am (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
якщо відбір жорсткіший, то ті, хто його пройшов мусили би бути хоч якоюсь мірою класні. Ну, грати добре або тексти мати цікаві або хоч драйвом вирізнятися. На ділі це все виявився переважно млявий позітівчик. Тобто, половина пісень були про те, як класно зара пострибати і попідспівувати. Якщо у них справді був якийсь відбір, то або в українській музиці зараз взагалі повна дупа, або на Перлини більше не хочуть подаватися нормальні музиканти, або ті, хто відбирав конкурсантів, мають якийсь збочений смак.
Раніше якщо навіть дві третини груп були ніякі, то третину було цікаво послухати, до того ж дефіляда моделей у чудернацьких костюмах розбавляла концертик. Цього року модельєрів не було.
Я схиляюся до другого варіанту, бо 4 запорізькі групи спокійно пройшли цей конкурс і брали участь.

Date: 2008-07-21 09:52 am (UTC)
From: [identity profile] oles-barlig.livejournal.com
"половина пісень були про те, як класно зара пострибати і попідспівувати", думаю це відгук на медіа культуру. сучасні популярні гурти не дають підстави відчувати і думати. таке відчуття, ніби їхня головна мета, це додати драйву чи поскиглити про любов (а іноді і те і інше в одному флаконі). чи це надто упереджена думка?

Date: 2008-07-21 10:06 am (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
та в чомусь може й упереджена, бо, по-моєму зара ще навіть саме поняття "сучасні гурти" таке непевне. Ти от ганяєш двох-трьох виконавців, говориш, що вони незаслужено модні і про них забагато галасу, тоді як в реальності їх навіть по телебаченню вряди-годи побачиш, хіба це порівняєш із галасом навколо якого-небудь Агутіна в свій час? Це так, "в селі всі одне одного знають". Це принаймні щира маленька популярність, нарід сам собі про когось триндить. Мені наприклад подобається, що всякі стопроцентні попсючки марти-м"яти, яких я часом бачу на М1, стабільно залишаються в аутсайдерах. І численні ефіри їх не рятують.
Ну, я властиво про те, що у нас і не поймеш, кого називати популярним.

Але якщо говорити загалом про мистецтво - то це мабуть одвічна тенденція)))

Date: 2008-07-21 10:30 am (UTC)
From: [identity profile] oles-barlig.livejournal.com
я не кажу, що вони незаслужено популярні... деякі з них мені самому подобаються, але рівнятися на них я не знаю чи доцільно. зрештою продюсери вимогають від гуртів глямуру і жесті, а власно пісень які можна зараз сісти на кухні і спокійно послухати при вимкнутому світі - мало. принаймні, мені так здається.

Date: 2008-07-21 10:35 am (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
фіг його знає. При вимкнутому світлі...

ну, років п"ять тому найбільше було всякого етнороку і це мені подобалося, принаймні там експериментів трохи більше було.
Потім багатенько ню-металу було. Зараз усякий емокор пішов, але якось несміливо, знов-таки.

Date: 2008-07-21 10:51 am (UTC)
From: [identity profile] oles-barlig.livejournal.com
я в музичних жанрах профан, всі мої судження спираються на ті виступи запорізьких гуртів, які мені доводиться бачити та те, що крутять по радіо й ТБ. тому ти в цій дискусії, мабуть, компетентніша за мене.

Date: 2008-07-21 12:49 pm (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
це відношення протримається не надовго.

Date: 2008-07-21 11:25 am (UTC)
From: [identity profile] odvis.livejournal.com
"власно пісень які можна зараз сісти на кухні і спокійно послухати при вимкнутому світі - мало"

якщо говорити про наших, то важко не погодитися...
останнім часом майже "по колу" слухаю Mamanet-KI-MONO (перший диск й єдиний на сьогодні видали ще у 2007, але замовляти його довелося безпосередньо у Краматорську мейлом).
Подібна ситуація у гурту Tango Tempo (Ужгород) - є багато хороших записів, які мало хто чує.
Нещодавно навели на записи Deep Island (Одеса-Лондон) - приємний проект.
Але це все електроніка, в інших жанрах нікого нового за останній час й не згадаю.

Можливо "дешевше обходиться" представити себе на myspace, ніж брати участь у конкурсних фестах... Поява інших методів заявити про себе...

Date: 2008-07-21 11:38 am (UTC)
From: [identity profile] odvis.livejournal.com
ще можу додати-
"відкриттям року" для мене став Younnat, але знову ж таки це власний проект Олега Сердюка ("Lюк")

Date: 2008-07-21 12:54 pm (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
дякую за інформацію.
Нові способи - так, але якби це було ефективно, про ці гурти говорили би в ЖЖ.

Date: 2008-07-21 01:01 pm (UTC)
From: [identity profile] odvis.livejournal.com
так ти права...
про них говорять, але у асьці та на ластфм, гурти заводять собі ЖЖ (як той же mamanet та деякі інші).
Але це знову ж таки більше клубні проекти, тому певна доля "вибіркового" підходу до слухача є...

Date: 2008-07-21 12:52 pm (UTC)
From: [identity profile] oles-barlig.livejournal.com
так, позаелектронікою хочеться старої доброї акустичної гітари, флейти, і, можливо, клавіш...

Date: 2008-07-21 12:56 pm (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
ти фльор слухаєш?

Date: 2008-07-21 03:17 pm (UTC)
From: [identity profile] alexander-raven.livejournal.com
> Не те що ніц нового, просто капець, унилоє говно

(Я тобі вже 100 разів про то казав) ти просто *не там* музикою цікавишся. Звичайно, вибрала для себе маленьку брудну калюжу т.з. "українського року", вперто з неї не виходиш, і ще дивуєшся!

> Відчуття таке, що для музикантів трамвайчик вже от-от рушить. Молодшим доведеться невідомо як довго чекати наступного. А може вже рушив?

Рушить "в сенсі"? Молоді групи не зможуть повідомити потенційним слухачам про факт свого існування? Не зможуть видати диск? Не зможуть показати кліп по М1? Що саме?

Якщо ти говориш про групи, які живуть у вищезгаданій калюжці (та їздять на отстойні конкурси на кшталт Перлин Сезону), то так їм і треба.

Я впевнений, що будь-яка молода та невідома українська група, якщо вона справді цікава, зможе видати диск принаймні на Cardiowave (та засвітитись на концертах, які вони організовують). Як один з варіантів, звичайно.

В Україні повно цікавих груп, про які ти не знаєш (і не дізнаєшся). Наприклад, Twiggy Pop, Krobak, Бо, Рвы и Нервы, Извив Underground, ТишаKids...

Можеш далі ходити на Перлини Сезону і порівнювати почуте з Мертвим Півнем :P

Date: 2008-07-21 03:32 pm (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
1) ти мені навіть добридень сто разів не казав, не те що "не там слухаєш". Сам чудово знаєш, що не тільки там.
2) всього потрошку і не настільки кардинально. Але такого посиленого інтересу до молодняка вже може й не бути.

Видати диск - це ще не означає привітатися за руку зі слухачем. Так само як книжку видати абощо. Я втомилася їздити за хорошою музикою на інший край країни без жодних гарантій на те, що щось добре почуєш. Воно того не вартує. Я ліниво час від часу випинаюся туди, де сяка-така молодь вилазить і якщо не бачу нічого гарного - вибачайте, далі я шукати вас не буду. Подбайте про нашу зустріч самі.

Date: 2008-07-21 05:39 pm (UTC)
From: [identity profile] alexander-raven.livejournal.com
1. "Добридень" казав, може, й не сто, але, впевнений, достатньо багато разів - причому наживо :) І у більшості випадків "добридень", наскільки я пригадую, плавно перетікав у розмови про музику :)

2. Я не думаю, що має бути якийсь особливий, "посилений" інтерес до "молодняка". По-перше, я впевнений, що він і сам цілком здатний "проклюнутись", а по-друге, на практиці увесь цей "посилений інтерес" все одно ледве чи призводить до чогось кращого, ніж усілякі отстойні конкурси на кшталт Перлин Сезону.

> Я втомилася їздити за хорошою музикою на інший край країни без жодних гарантій на те, що щось добре почуєш. Воно того не вартує.

А кто каже, що вартує? Звичайно, що не вартує! Особисто я не те, що на інший край країни не поїду (дивитись на дупу Кумара), а навіть у Львові ніколи не піду на концерт невідомих мені груп :) От власне тому і кажу, що ти *не там* шукаєш!

> вибачайте, далі я шукати вас не буду. Подбайте про нашу зустріч самі

Нєа, це виключно твої проблеми. Якщо тебе справді цікавить музика, шукай її, а не жалійся, як все фігово :P

Крім того, я чомусь упевнений, що для людини, якій (вже не рахуючи усього іншого) було не влом їздити на інший край країни, і яка модерувала українській музичний портал, доступно в 10 разів більше шляхів знайомитись з новою музикою, аніж пересічному програмісту, який збирає жаб :)

Date: 2008-07-22 06:38 am (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
2 ну про що ти кажеш, ніхто не здатний нікуди проклюнутися без інтересу з боку слухача. Куди ж іще прокльовуватися, якщо не до нього? До Всевишнього чи шо? А посилення інтересу до української музики уже двічі спостерігалося, якщо я не помиляюся.

Нєа, не виключно мої. Я, як слухач, так само потрібна групі, як вона мені. Якби я продовжувала бути журналістом, то певно вже не жалілася би, а шукала, бо в тім моя задача. Але позаяк я пересічний слухач, то хочу щоб і мед і ложкою. А групи, котрі ніц не роблять для того, щоб я про них дізналася - або затюкані страхопуди, які все роблять виключно для себе, або надміру пихаті зі своєї маргінальності нєфори.

Date: 2008-07-22 03:40 pm (UTC)
From: [identity profile] alexander-raven.livejournal.com
> А групи, котрі ніц не роблять для того, щоб я про них дізналася

Це не групи "ніц не роблять", а ти "не там" шукаєш - скільки разів мені для тебе це повторювати!? %)

От дивлюсь твій ЖЖ-профайл... Ти навіть "полінувалась" пошукати та зафрендити які-небудь корисні ЖЖ-спільноти про музику!

Одним словом, мої жаби вважають твої заяви про "групи, котрі ніц не роблять" абсолютно безпідставними та необгрунтованими :P

Date: 2008-07-22 04:01 pm (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
рівно стільки повторюватимеш, поки не збагнеш: не маю я нічого шукати, зараз не совок.
одна спільнота укр. музики у мене є. решту видалила спересердя, коли пішла з журналістики. Ця - одна - нічо корисного досі не дала.

Date: 2008-07-22 08:41 pm (UTC)
From: [identity profile] alexander-raven.livejournal.com
Я зрозумів: ти вперта ропуха :)

Ок, читай далі ua_music, ходи на Перлини Сезону та пиши в ЖЖ сльозливі дописи про "унилоє говно"...

Date: 2008-07-23 06:40 am (UTC)
From: [identity profile] fish-ua.livejournal.com
хто сказав, що я збираюся далі ходити на Перлини Сезону? Я сказала рівно протилежне. Зі свого боку бажаю твоїм суперкрутим улюбленцям і далі сидіти на своєму мєгамаргінальному персональному сайті і не казати носа на люди.

Date: 2008-07-23 12:31 pm (UTC)
From: [identity profile] alexander-raven.livejournal.com
"сидіти на своєму мєгамаргінальному персональному сайті і не казати носа на люди" = "1. не писати в ua_music, 2. не їздити на Перлини Сезону" :D

April 2014

S M T W T F S
  123 45
6 7 8 910 1112
1314 1516171819
20212223242526
27282930   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 06:48 pm
Powered by Dreamwidth Studios